Obserwuj w Google News

Silny mróz -10 stopni i 8 cm śniegu. Mamy najnowszą prognozę pogody

2 min. czytania
26.11.2023 08:40
Zareaguj Reakcja

W niedzielę (26.11) pogodę w Polsce będzie kształtował niż znad Morza Czarnego. W całym kraju spodziewane jest zachmurzenie duże, miejscami spadnie śnieg - najwięcej na północy i w górach. Termometry pokażą od -5 stopni do 4 stopni Celsjusza – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Mapa temperatury
fot. wxcharts.com

Nad Polską zalega w dalszym ciągu arktyczne powietrze. Według prognozy pogody na niedzielę (26.11) termometry pokażą dzis od -4 stopni na Suwalszczyźnie, około 0-1 stopnia w centrum, do 4 stopni Celsjusza nad morzem. Najzimniej będzie w Zakopanem, -5 stopni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

IMGW
fot. IMGW

Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu. Większe opady spodziewane są na Pomorzu, Żuławach i na Warmii. Tam może spaść około 5-8 cm białego puchu. Na drogach i chodnikach będzie ślisko. Także w górach spadnie około 8 cm śniegu. Wysoko w górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na północy i na południu Polski prognozowane są przelotne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Chwyci silny mróz. Temperatura spadnie do -10 stopni na Suwalszczyźnie i w Zakopanem, -3 stopni w centrum, do 1-2 stopni Celsjusza nad morzem.

Źródło: Radio ZET/IMGW

Nie przegap