Zamknij

Polak piątą ofiarą islamskiego terrorysty. Duda uhonoruje Bartka

Redakcja
17.12.2018 08:47
Andrzej Duda
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda uhonoruje Polaka zmarłego w Strasburgu. „Dzięki takiej postawie jak jego nie doszło do większej tragedii, poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór” – powiedział prezydencki minister Andrzej Dera. Bartosz Niedzielski jest piątą ofiarą niedawnej strzelaniny w Strasburgu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydencki minister został zapytany w TVP1 o zmarłego w niedzielę Polaka Barta Pedro Orenta-Niedzielskiego, piątą ofiarę niedawnej strzelaniny w Strasburgu. Według relacji świadków wspólnie z kolegą próbował on zatrzymać zamachowca.

– Można powiedzieć Polak-bohater. Dzięki takiej postawie nie doszło do większej tragedii. I tak doszło do wielkiej tragedii, ale dzięki takiej postawie, jaką miał nasz obywatel i obywatel z Włoch, nie doszło do większej tragedii – powiedział Dera.

– Myślę, że taką osobę trzeba uhonorować i pan prezydent odznaczy tę osobą właśnie za tę heroiczność, za tę bohaterskość. Poświęcił życie, by ratować innych, to jest absolutny wzór – powiedział prezydencki minister.

Bartosz Niedzielski nie żyje 

O śmierci mieszkającego w Strasburgu 36-letniego Niedzielskiego poinformował jego brat. „Mój brat nas opuścił. Dziękuję wszystkim za waszą miłość i siłę, którą mu dawaliście” – napisał na Facebooku.

36-letni Niedzielski jest piątą śmiertelną ofiarą ataku z 11 grudnia, kiedy to 29-letni napastnik Cherif Chekatt, krzycząc „Allahu Akbar”, otworzył ogień do przechodniów niedaleko jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga. Rannych w ataku zostało kilkanaście osób.

Zobacz także

Według niektórych, niepotwierdzonych źródeł Bartek próbował powstrzymać terrorystę i został postrzelony w głowę, co spowodowało nieodwracalne, jak się okazało, uszkodzenia mózgu.

RadioZET.pl/PAP/DG