Zamknij

Ksiądz molestował uczennice na lekcjach religii? "Głaskał je po pośladkach"

05.10.2021 15:07
ksiądz miał molestować uczennice w klasie
fot. Shutterstock

Uczennice jednej ze szkół w Dąbrowie Górniczej poinformowały dyrekcję, że ksiądz prowadzący zajęcia z religii m.in. głaskał je po pośladkach. Decyzją biskupa ksiądz został odsunięty od pracy w oświacie i kontaktów z młodzieżą do czasu wyjaśnienia sprawy.

Skandal w Szkole Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej. Jak wynika z relacji uczennic, prowadzący lekcje religii ks. Dariusz miał "głaskać je po pośladkach". Wszystko rozgrywało się w klasie w obecności innych uczniów.

Z uczennicami rozmawiała dyrektorka szkoły oraz szkolny pedagog. Wiadomo już, że placówka rozwiązała umowę z księdzem i zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Dąbrowie Górniczej. Ks. Dariusz pracę w szkole zakończył po miesiącu.

Ksiądz molestował uczennice? "Głaskał je po pośladkach"

- Rozwiązałam umowę o pracę z księdzem i o jego zachowaniu powiadomiłam prokuraturę. Na tym etapie nie mogę powiedzieć nic więcej. Niech sprawę wyjaśniają śledczy - poinformowała Jolanta Pludrak, dyrektor szkoły.

- Oceniając materiał dowodowy, którym dysponujemy, mogę powiedzieć tylko tyle, że sprawa na pewno zostanie poszerzona - powiedziała w rozmowie z "Wyborczą" prokurator Katarzyna Pietraszek-Rybak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

To jednak nie koniec zdecydowanej reakcji na zachowanie duchownego. Biskup Grzegorz Kaszak podjął decyzję o odsunięciu księdza od pracy w oświacie oraz od kontaktów z młodzieżą do czasu wyjaśnienia sprawy. Duchowny ma także zakaz przebywania na terenie dotychczasowej parafii.

Prokuratura: sprawa na pewno zostanie poszerzona

Jak podaje polsatnews.pl, ks. Dariusz został zawieszony w pełnieniu posługi kapłańskiej. Delegat biskupa Kaszaka przekazał, że wcześniej nie odnotowano skarg na zachowanie księdza.

- Wiemy o sprawie i nie stoimy biernie. Zależy nam na jej rzetelnym wyjaśnieniu, dlatego będziemy współpracowali z prokuraturą. Chcemy ustalić, co się działo w szkole i zdecydować, co dalej - powiedział "Wyborczej" ks. Rafał Pietruszka.

RadioZET.pl/ polsatnews.pl/ Gazeta Wyborcza