Zamknij

Siostrzeniec premiera zatrzymany przez policję. Franek Broda noc spędził w areszcie

11.11.2021 12:25
Franek Broda aresztowany
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, Franek Broda, został zatrzymany przez policję. Noc spędził na policyjnym "dołku" -  dowiedziało się Radio ZET. 

Franek Broda został zatrzymany w nocy, wraz z trzema innymi osobami, za rozwieszenie antyfaszystowskich transparentów na budynku Kordegardy naprzeciw Pałacu Prezydenckiego i odpalenie rac - ustaliło Radio ZET. Do zatrzymania aktywistów, wśród których był siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, doszło około pierwszej w nocy. 

Franek Broda zatrzymany przez policję

Aktywiści rozwiesili transparenty z hasłami "Precz z faszyzmem", "Kaczyński rękoma Glińskiego finansuje faszystowski marsz". Potem zostały odpalone race i przyjechała policja - relacjonuje w rozmowie z Radiem ZET pełnomocniczka Brody, Katarzyna Izydorczyk. - Mieli obiecane, że jak dobrowolnie zejdą, to zostaną tylko wylegitymowani. Oni zeszli w nocy dobrowolnie. Przetrzymywali ich. W końcu zdecydowali, że wiozą ich na "dołek" - mówi Izydorczyk. 

- Policja prowadzi czynności w kierunku naruszenia miru domowego - potwierdza rzecznik Komendy Rejonowej Policji 1 w Warszawie podinsp. Robert Szumiata. Za naruszenie miru domowego grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku.

RadioZET.pl

C