Zamknij

Hit internetu. Ksiądz poświęcił nowy lokal McDonalda

Redakcja
02.07.2018 22:56
Ksiądz poświęcił McDonalda w Nakle nad Notecią
fot. Szymon Niemczewski/Gmina Nakło nad Notecią/Facebook

Otwarcie nowej restauracji McDonald's w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) wywołało poruszenie wśród internautów. Powodem był ksiądz miejscowej parafii, który poświecił wodą święconą sam lokal, jak i jego zaplecze gastronomiczne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W całej Polsce jest ponad 400 restauracji amerykańskiej sieci McDonald's serwującej fast-foody. Rzadko otwarcie nowego lokalu wywołuje takie poruszenie wśród lokalnej społeczności jak w 18-tysięcznym Nakle nad Notecią.

Zobacz także

Jak podał portal kurier-nakielski.pl, w sobotę, 30 czerwca otwarto pierwszy w tym mieście lokal McDonald's. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele władz lokalnych jak starosta nakielski Tomasz Miłowski.

Pojawił się również ks. Andrzej Rumocki, proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zdjęcia pokazujące, jak hierarcha poświęca wodą święconą część lokalu przeznaczoną dla klientów, jak i zaplecze gastronomiczne, stały się hitem internetu. Ponadto podczas otwarcia lokalu zaproszono podopiecznych domu dziecka w Paulinie oraz rodziny zastępcze, którym właściciele lokali McDonald's przekazali 5 tys. złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/kurier-nakielski.pl/PTD