Ksiądz uczył dzieci religii, a na plebanii trzymał składnik pigułki gwałtu

10.09.2019 14:57
Ksiądz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich zatrzymany
fot. Wikimedia Commons

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na parafii księdza podejrzanego o obrót środkami psychotropowymi GBL występującymi w tzw. pigułkach gwałtu. Na plebanii znaleziono 20 porcji tej substancji.

39-letni duchowny z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębach Szlacheckich w Wielkopolsce został zatrzymany pod koniec sierpnia w związku z podejrzeniem o obrót narkotykami.

Śledczy, powołując się na dobro postępowania i czynności procesowe, nie zdradzają wielu szczegółów w sprawie. Wiadomo jednak, że ma ona związek z obrotem środkami psychotropowymi GBL, które wykorzystuje się często do produkcji tzw. pigułek gwałtu.

– Mogę powiedzieć, że przy 39-latku znaleziono 20 porcji tej substancji. Natomiast z naszych ustaleń wynika, że w latach 2016-2017 osoba ta zakupiła aż siedem litrów GBL – informuje Olimpia Gapanowicz z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsk.

>> Tak GIS ostrzegał przed tabletkami gwałtu. Burza po kontrowersyjnym sloganie

Ksiądz obracał narkotykami, w szkole już nie uczy 

Z informacji lokalnych mediów wynika, że 39-latek nie uczy już religii, nie może też odprawiać mszy czy udzielać sakramentów. Nie wiadomo, gdzie w tej chwili przebywa. Mieszkańcy już go nie widują. Proboszcz parafii, w której pracował podejrzany, nie chce komentować sprawy.

Policja przekazała natomiast, że wobec 39-latka na wniosek prokuratora zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego. Ksiądz ma też zakaz opuszczania kraju.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/e-kolo.pl/Policja