Zamknij

Papryka z Lidla wycofana. Może spowodować biegunkę

Redakcja
28.07.2018 19:43
Lidl usunął ze sklepów partię papryki słodkiej
fot. DennisM2/Flickr, andreas160578/Pixabay

Sieć handlowa Lidl zdecydowała o wycofaniu z polskich sklepów jednej z partii papryki słodkiej. Zawierała ona środek chemiczny, którego spożycie może spowodować m.in. częste oddawanie moczu oraz biegunkę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał na swojej stronie internetowej Lidl, wewnętrzne badania wykazały "przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu". To środek chemiczny używany do wzrostu roślin.

Zobacz także

"Ethephon może powodować wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka" - napisano w komunikacie.

Lidl wycofał ze sprzedaży produkt o nazwie „Papryka słodka, luz” i numerze partii L 28/07. Była sprzedawana w dniach 17-21 lipca tego roku.

Papryka wycofana z Lidla

Zobacz także

"Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" - zapewniła sieć handlowa.

Jednocześnie Lidl podał, że pozostałe partie papryk słodkich nie zostały wycofane i nadal można je spotkać w marketach sieci. "Lidl Polska przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację" - dodano w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD