Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skandaliczne słowa Netanjahu w Muzeum POLIN w Warszawie. „Polacy pomagali zabijać Żydów"

14.02.2019 20:40
xxx wiadomosci

"Naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu". Takie słowa, według The Jerusalem Post", miały paść z ust premiera Izraela Benjamina Netanjahu podczas spotkania z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Skandaliczne słowa Netanjahu w Muzeum POLIN w Warszawie. „Polacy pomagali zabijać Żydów" fot. R.Oleksiewicz/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas wizyty w Muzeum POLIN w Warszawie. Skandaliczna wypowiedź miała paść podczas spotkania polityka z dziennikarzami.

O wypowiedzi Netanjahu poinformował "The Jerusalem Post". 

Portal "Haarec" podkreśla, że słowa Netanjahu padły w kontekście ustawy o IPN. - Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za tego typu twierdzenie - przyznał premiera Izraela. 

Z zapisów polski rząd wycofał się w czerwcu 2008 roku.  Celem ustawy była walka z błędnie używanym określeniem "polskie obozy koncentracyjne".

Konferencja dotycząca Bliskiego Wschodu rozpoczęła się w środę wieczorem od uroczystego obiadu powitalnego na Zamku Królewskim. W czwartek obrady były kontynuowane na stadionie PGE Narodowy, wzięły w nich udział delegacje z kilkudziesięciu krajów.

RadioZET.pl/TheJerusalemPost/BM

Oceń