Nie żyje 26-latek pobity przez kiboli w Rudzie Śląskiej

Redakcja
31.10.2017 18:20
Nie żyje 26-latek pobity przez kiboli w Rudzie Śląskiej
fot. Archiwum RadioZET.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje 26-latek, którego trzech bandytów pobiło kijami bejsbolowymi. Lekarze przez kilka dni walczyli o jego życie, niestety bezskutecznie. Policjanci szukają oprawców. Śledztwo wykazało, że było ich około 10.

Zagłosuj

Czy zaostrzenie prawa zmniejszyłoby liczbę tego typu przestępstw?

Liczba głosów:

Nieoficjalne informacje o tej sprawie mówią, że były to porachunki pseudokibiców klubów piłkarskich. Przed tygodniem około 10 napastników, wyposażonych w kije bejsbolowe i metalowe pręty, rzuciło się na trzech mężczyzn. Dwaj nastolatkowie uszli z życiem. Trzeci z nich zmarł po kilku dniach w szpitalu.

Porachunki "kiboli"

26-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Był nieprzytomny, gdy karetka przywiozła go na oddział. Wiadomo, że całe pobicie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Napastnicy byli jednak zamaskowani, co utrudnia śledztwo. Na nagraniu widać, jak jeden z pobitych upada na ziemię, a kilku agresorów okłada go kijami po całym ciele.

Dziesięciu na trzech

Jak podają lokalne media, pobicie to wynik porachunków grup „kiboli” Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Policjanci oficjalnie nie komentują tych doniesień.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl/strz