Hojność według posła PO. Podarował staruszce... 20 groszy!

Redakcja
15.05.2017 08:09
Hojność według posła PO. Podarował staruszce... 20 groszy!
fot. KAMIL KIEDROWSKI/REPORTER

Poseł Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej stał się twarzą okładek polskich tabloidów i internetowych memów. Wszystko za sprawą... 20 groszy, które podarował starszej żebrającej kobiecie.

O sprawie poinformowała na swoich łamach gazeta ''Fakt''. Do zdarzenia doszło przed jedną z cukierni słynnej restauratorki Magdy Gessler w centrum Warszawy. Kobieta, która otrzymuje tylko 1160 zł emerytury, poprosiła byłego wiceministra spraw zagranicznych o wsparcie pieniężne na leki.

Poseł PO wręczył jej 20 groszy. Tłumaczył, że nie miał w portfelu innych monet. - Dał mi tę monetę, mówiąc, że więcej nie ma. Ale nie przepraszał, tylko się uśmiechnął - powiedziała dziennikarzom kobieta.

''Fakt'' zauważa, że poseł przyjechał pod cukiernię taksówką i chwilę wcześniej kupił w lokalu ciastka za 44 złote. Były europoseł jest również właścicielem majątku w kwocie 300 tysięcy złotych, a także dwóch mieszkań.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie i na twarzy kobiety pojawił się uśmiech. - Jeden pan nie miał gotówki, żeby mi dać. Zapytał czego potrzebuję (...) Poszliśmy razem do apteki i kupił m leki - dodała.

RadioZET.pl/Fakt/DG