Zamknij

Rydzyk o polskich uczelniach: są przesiąknięte ''lewactwem'', gender. Chce zmian w finansowaniu

Redakcja
01.09.2018 17:51
Tadeusz Rydzyk
fot. PAP

Nie może być tak, że jedni studenci - na uczelniach prywatnych - za siebie płacą, a inni - na publicznych - nie - powiedział w sobotę w Toruniu założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusz Rydzyk. Dodał, że jego uczelnia jest traktowana jak szkoła trzeciej kategorii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- My w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej pracujemy dla ojczyzny. Studiujący u nas muszą zapłacić. Czy to jest sprawiedliwe? Czesne nie jest duże, ale jest. Dlaczego na jakiś uniwersytet pieniądze daje rząd - miliard czy dwa miliardy, a tutaj nic? - mówił o. Rydzyk do uczestników koncertu w amfiteatrze nad Wisłą przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. W sobotę przez cały dzień odbywało się w Toruniu spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam "Dziękczynienie w Rodzinie".

Duchowny pytał, czy pieniądze w systemie nie powinny iść za studentami, za młodzieżą.

Rydzyk o finansowaniu uczelni 

- Chcemy uczyć dobrze. Nie chcemy żadnej lewackiej propagandy. U nas tego nie ma. Uczą bardzo dobrzy ludzie. Trzeba tym ludziom zapłacić. Skąd na to wziąć? Z czesnego? Dlaczego pieniądze nie idą za studentem - tak jak bony? Macie tylu studentów - dostajecie określoną ilość środków. Dlaczego pieniądze idą na uniwersytety, które są przesiąknięte ''lewactwem'', gender, a wykładowcy są często demoralizatorami przeciwko Bogu i ojczyźnie? (...) Tam ministerstwo daje środki, pomimo tego, że rządzi prawica, a tutaj nie - podkreślił założyciel Radia Maryja i TV Trwam.

Dodał, że bierze się to z powszechnego przeświadczenia o braku konieczności wspierania tego środowiska. 

- Myślą, że Radio Maryja - to środowisko, daje im 1-2 procent głosów. Jeżeli więc ci ludzie by na nas nie głosowali, to i tak wygramy - sądzą. Prawda to jest? Mylą się. Mówię wam o tym celowo, żeby doszło to tam wysoko. Rodzina Radia Maryja działa dla Boga i dla Polski przez te wszystkie lata. Niech się nad tym zastanowią posłowie, ministrowie, liderzy partyjni. Niech nam nie szklą oczu, bo przeważnie mamy zaszklone - powiedział.

Zobacz także

Stwierdził, że zależy mu na dobrej przyszłości Polski. W jego ocenie pieniądze w systemie powinny iść za studentem.

- Nie może być tak, że jedni muszą za siebie płacić, a innym jest to samo dawane. Mamy nie tylko radości, ale i troski. (...) Nie może być tak, że katolicy są tylko od głosowania, a potem oni będą robili swoje. Ze wszystkimi trzeba żyć dobrze - z Niemcami, Ukraińcami, Francuzami, ale pierwsza jest Polska, nasza rodzina. Mówcie posłom, senatorom o tym. Duże pieniądze w Polsce trafiają na uczelnie, gdzie jest marksizm, neomarksizm, gender, a my jesteśmy traktowani jak uczelnia trzeciej kategorii - ocenił redemptorysta.

Jego zdaniem obecnie w Polsce jest nieco lepiej, niż było, ale trzeba, by "było zupełnie dobrze".

RadioZET.pl/PAP/DG