Zamknij

Kolejny skandal w TVP. Ujawnili nazwiska i twarze protestujących. Internauci: to lincz

Redakcja
04.02.2019 21:59
Kolejny skandal w TVP. Ujawnili nazwiska i twarze protestujących. Internauci: to lincz
fot. WiadomościTVP

Po raz kolejny za sprawą materiału w „Wiadomościach” TVP w sieci zawrzało. Dziennikarze państwowej stacji postanowili tym razem ujawnić twarze oraz imiona i nazwiska osób, które protestowały przed siedzibą TVP w dniu, w którym doszło do ataku na Magdalenę Ogórek. Do materiału TVP odniósł się m.in. RPO Adam Bodnar.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Wiadomości” TVP po raz kolejny przekroczyły granicę. W materiale poświęconym atakowi na Magdalenę Ogórek, dziennikarze postanowili ujawnić twarze, imiona i nazwiska oraz miejsca pracy osób protestujących pod siedzibą TVP.

Zobacz także

Materiał wywołał burzę w sieci. Wielu internautów zwróciło uwagę, że upublicznianie danych protestujących osób to wręcz nawoływanie do linczu.

szaja
neumann
wrobelek

Do sprawy odniósł się także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Szybko odpowiedział mu szef TAI Jarosław Olechowski.

bodnar

"Podając imiona i nazwiska protestujących. Podając miejsca ich pracy - prezes Kurski osobiście jest odpowiedzialny za to jeżeli tym ludziom cokolwiek się stanie!" – napisał jeden z internautów.

Atak na Magdalenę Ogórek pod siedzibą TVP

Grupa protestujących obywateli przed siedzibą Telewizji Polskiej rzuciła się na wychodzącą z budynku stacji Magdalenę Ogórek.

Zobacz także

Interweniować musiała policja, która próbowała torować drogę samochodu byłej kandydatki na prezydenta RP. Wydarzenia skrytykowali dziennikarze wszystkich mediów - także tych, które krytycznie oceniają prace TVP pod rządami Jacka Kurskiego.

RadioZET.pl/TVP/Twitter/BM