Sondaż: Lekki spadek notowań PiS. Opozycja daleko w tyle

Redakcja
11.11.2017 12:36
Sondaż: Lekki spadek notowań PiS. Opozycja daleko w tyle
fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W listopadzie na PiS zagłosowałoby 38 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach. PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 9 proc., Nowoczesna - 7 procent. 5 proc. poparcia uzyskałoby PSL- wynika z sondażu Kantar Public.

Zagłosuj

Na jaką partię zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych?

Liczba głosów:

Od czasu poprzedniego, październikowego sondażu Kantar Public, o 3 punkty proc. spadły notowania PiS. Poparcie dla PO nie zmieniło się; o 1 punkt proc. wrosło poparcie dla Kukiz'15, a o 2 pkt proc. - wzrosło poparcie dla Nowoczesnej. Nie zmieniły się notowania PSL.

Jak podaje Kantar Public, progu wyborczego nie przekroczyłyby: SLD (4 proc., spadek o 3 punkty proc.), Razem (2 proc., bez zmian) i Wolność (1 punkt proc., spadek o 1 pkt proc.). 16 proc. badanych nie miała zdania w tej sprawie.

Zobacz także

Zdaniem ekspertki Kantar Public Urszuli Krassowskiej, pokonanie dystansu dzielącego PO od PiS wydaje się obecnie niemożliwe, bo wymagałby od Platformy nawet więcej niż podwojenia elektoratu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-8 listopada 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1029 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Przechwytywanie

RadioZET.pl/PAP/DG