Sondaż: Lekki spadek notowań PiS. Opozycja daleko w tyle

11.11.2017 12:36

W listopadzie na PiS zagłosowałoby 38 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach. PO otrzymałaby 18 proc. poparcie, Kukiz'15 - 9 proc., Nowoczesna - 7 procent. 5 proc. poparcia uzyskałoby PSL- wynika z sondażu Kantar Public.

Sondaż: Lekki spadek notowań PiS. Opozycja daleko w tyle fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Na jaką partię zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych?

Od czasu poprzedniego, październikowego sondażu Kantar Public, o 3 punkty proc. spadły notowania PiS. Poparcie dla PO nie zmieniło się; o 1 punkt proc. wrosło poparcie dla Kukiz'15, a o 2 pkt proc. - wzrosło poparcie dla Nowoczesnej. Nie zmieniły się notowania PSL.

Jak podaje Kantar Public, progu wyborczego nie przekroczyłyby: SLD (4 proc., spadek o 3 punkty proc.), Razem (2 proc., bez zmian) i Wolność (1 punkt proc., spadek o 1 pkt proc.). 16 proc. badanych nie miała zdania w tej sprawie.

Zdaniem ekspertki Kantar Public Urszuli Krassowskiej, pokonanie dystansu dzielącego PO od PiS wydaje się obecnie niemożliwe, bo wymagałby od Platformy nawet więcej niż podwojenia elektoratu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-8 listopada 2017 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1029 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Przechwytywanie

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń