Zamknij

Małżeństwo gwałciło kandydatki na nianie. Śledczy szukają więcej ofiar

Redakcja
12.10.2018 13:09
Tychy. Małżeństwo gwałciło kandydatki na nianie
fot. Doidam 10/Shutterstock

Śledczy sprawdzają, ile dokładnie kobiet mogło paść ofiarami małżeństwa z Tychów (woj. śląskie). Po pretekstem poszukiwania kandydatek na nianie, para brutalnie gwałciła zaproszone do ich mieszkania kobiety. Sprawcy od dwóch miesięcy przebywają w areszcie.  

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała "Gazeta Wyborcza", bulwersująca sprawa ujrzała światło dzienne lipcu tego roku. Wtedy na policję zgłosiły się dwie młode kobiety, które opowiedziały, jak małżeństwo z Tychów wykorzystało je seksualnie.

Zobacz także

Para zamieściła w internecie ogłoszenie o poszukiwaniu opiekunki dla ich 2-letniego dziecka. Dziewczyny, które były zainteresowane tą pracą, zapraszane były na rozmowy kwalifikacyjne do mieszkania małżeństwa. Tam kandydatki padały ofiarami molestowania.

– Gwałty były brutalne, z użyciem przemocy. To małżeństwo rzeczywiście ma dwuletnie dziecko, ale - jak się okazało - poszukiwania opiekunki były tylko przykrywką do planowanego gwałtu – podkreślił Monika Stalmach-Ćwikowska, prokurator rejonowa w Tychach, w rozmowie z "Wyborczą".

Zobacz także

Dodała, że zdaniem śledczych pokrzywdzonych może być więcej. - Dlatego apelujemy do innych ewentualnych ofiar, by się zgłaszały - mówiła Stalmach-Ćwikowska.

Małżeństwo, które gwałciło kandydatki na nianie, od dwóch miesięcy przebywa w areszcie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD