Zamknij

Kokaina w bananach. 160 kg narkotyków w punktach znanej sieci spożywczej

11.06.2021 10:35
Banany
fot. Twitter/Policja Warszawa

160 kilogramów kokainy wartej ponad 30 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze policji w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych - przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Narkotyki ukryte były w transporcie bananów.

Kokaina w bananach. Niejednokrotnie pisaliśmy już o przypadkach, gdy pewne ilości niedozwolonej białej substancji psychoaktywnej odkryto w produktach spożywczych w różnych częściach Polski (zwykle w supermarketach). Głośna była m.in. historia z sierpnia ubiegłego roku, gdy 19 kg kokainy o czarnorynkowej wartości 5 mln zł znaleziono w kartonach z bananami w jednym marketów sieci Biedronka w Ostrowie Wielkopolskim. 

Kokaina w bananach. 160 kg narkotyków w sklepach w Warszawie i okolicach

Kolejny taki przypadek miał miejsce w stolicy.   Narkotyki ujawniono w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych w Warszawie i pobliskich miejscowościach. Wiadomo, że tym razem narkotyków było więcej, a ich wartość wycenia się na wyższą kwotę. O sprawie poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. 

 - Policjanci zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych - powiedział rzecznik KSP.

Według informacji, do których dotarła PAP, kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami.

Kokainę znaleziono w bananach w sklepie Carrefour. Sieć wydaje oświadczenie

Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie. Okazało się, że chodziło o sklep Carrefour, co potwierdziła sieć w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. 

"Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska.

"Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy" - zapewniono.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Twitter