Zamknij

Wybory w Rzeszowie zostaną przełożone? Jest rekomendacja GIS

23.04.2021 14:22
wybory w rzeszowie
fot. Grzegorz Bukala /REPORTER

Wybory prezydenckie w Rzeszowie zostaną przełożone? GIS wydał komunikat, w którym poinformował, że zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 roku.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie zostaną przełożone? "Zalecanym rozwiązaniem przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 roku" - poinformował GIS.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się 9 maja.

W wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. kandydat Konfederacji poseł Grzegorz Braun i b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.

RadioZET.pl