Zamknij

Groźny wypadek w górach. Turysta wypadł z okna schroniska

20.10.2021 14:41
Wypadek na Stożku
fot. GOPR

W wypadku na Stożku w Wiśle ucierpiał turysta. Mężczyzna wypadł z okna schroniska. Na pomoc wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wypadek zdarzył się około godz. 7 rano w niedzielę na Stożku w Wiśle w województwie śląskim. Z okna schroniska dla turystów wypadł 47-letni mężczyzna. Na miejscu interweniowali ratownicy CSR Szczyrk. Konieczne było też wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek na Stożku. Turysta wypadł z okna schroniska

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowała, że mężczyzna po upadku był nieprzytomny. Ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy i przekazali go załodze śmigłowca LPR, który wylądował przy schronisku.

Wypadek na Stożku
fot. GOPR

47-letni turysta trafił do szpitala w Bielsku-Białej z urazem głowy i rąk. Stan poszkodowanego jest ciężki.

„Dziennik Zachodni” nieoficjalnie dowiedział się, że mężczyzna nie pił alkoholu. Zakładana jest wersja, że mężczyzna doznał wylewu i to spowodowało upadek. Dzierżawca schroniska Krzysztof Cimek przekazał, że policjanci nie doszukali się winy ze strony gospodarzy obiektu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"