Zamknij

Akt kanibalizmu na Łotwie. Smażyli i jedli ludzkie mięso [WIDEO]

Redakcja
22.03.2018 13:03
Kanibale
fot. YouTube screen

Łotewska policja prowadzi dochodzenie w sprawie aktu kanibalizmu. Uwagę użytkowników Facebooka zwróciła jedna z transmisji live, w trakcie której dwóch ochotników jadło ludzkie mięso. Chwilę wcześniej zostało ono odcięte z ich ciał i usmażone. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy artysta powinien zostać ukarany?

Liczba głosów:

Performance wyglądający niczym film grozy przygotował artysta Arturs Berzinš. Mieszkaniec Rygi wyemitował go na Facebooku. „Spektakl” można było również podziwiać w galerii sztuki MuseumLV. W show brali udział aktorzy Karl Zvejnieks i Suura Nettle. 

Na nagraniu widać, jak łotewski artysta wycina skalpelem fragmenty ciała z okolicy lędźwi aktorów. Kawałki ludzkiego mięsa trafiają na patelnię. Na koniec nakarmiono nimi aktorów.

Nagranie opublikowane w sieci: 

„Spektakl” wzbudził ogromne kontrowersje wśród internautów na całym świecie. Artūrs Bērziņš twierdzi, że celem show było zwrócenie uwagi na problem kończących się zasobów żywności. Artysta wskazuje, że w przypadku globalnego deficytu ludzie zostaliby kanibalami.

Zobacz także

Dochodzenie w sprawie wszczęła łotewska policja. Co ciekawe, Bērziņš najprawdopodobniej nie złamał prawa. Aktorzy z własnej woli mieli zdecydować się na udział w performance. 

RadioZET.pl/Daily Mail/DG