Zamknij

Słowacja. Pościg policji za 20-letnim Polakiem [WIDEO]

Redakcja
04.05.2019 16:21
Słowacja. 20-leni Polak uciekał przed policją po spowodowaniu wypadku
fot. Polícia Slovenskej republiky/Facebook

Słowacja policja udostępniła nagranie z pościgu za 20-letnim Polakiem. Mężczyzna poddał się funkcjonariuszom dopiero po spowodowaniu kolizji. Kierowca usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał portal TVN24.pl, do dramatycznego zdarzenia doszło 2 maja w regionie orawskim w północnej części Słowacji. 

Policjanci ścigali kierowcę mazdy, który spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zauważony przez patrol policji pomiędzy miastami Dolny Kubin i Rużomberk. 

Kierowca nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy, którzy ścigali go przez kilka kilometrów. Dopiero kolizja zatrzymała jego dalszą ucieczkę. Nagranie z pościgu słowacka policja zamieściła na Facebooku. Podkreślono, że funkcjonariusze będą bezkompromisowo zwalczać piratów drogowych.

Zobacz także

Okazało się, że mazdą kierował 20-letni Polak. W organizmie mężczyzny policjanci nie stwierdzili obecności alkoholu, ale w jego pojeździe znaleziono marihuanę. Kierowca usłyszał nie tylko zarzut spowodowania wypadku, ale również posiadania substancji psychoaktywnych.

Polacy postrachem na słowackich drogach

Incydent z 2 maja to kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania polskich kierowców na słowackich drogach. Zaledwie w kwietniu mandatami ukarano trzech Polaków, którzy ściągnęli ze swoich samochodów tablice rejestracyjne i planowali ścigać się na drodze publicznej.

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku zmarł 57-letni Słowak, który nie przeżył wypadku spowodowanego przez polskiego kierowcę.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24.pl/PTD