Obserwuj w Google News

15 września o 18:00 w całej Polsce zawyją syreny. Minuta ciszy dla ofiar

2 min. czytania
15.09.2023 10:46
Zareaguj Reakcja

W piątek 15 września o godzinie o 18:00 w Polsce zawyją strażackie syreny. Jednostki PSP i OSP oddadzą w ten sposób hołd druhnie Karolinie Dargacz oraz druhowi Łukaszowi Dargacz, którzy zginęli w wypadku podczas akcji ratowniczej w Żukowie na Pomorzu.

Syreny alarmowe
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Karolina Dargacz oraz Łukasz Dargacz z OSP Żukowo zginęli w trakcie wyjazdu do śmiertelnego wypadku. Kondolencje bliskim strażaków złożył szef MSWiA Mariusz Kamiński. "Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę" – przekazał w mediach społecznościowych. Hołd zmarłym oddadzą też jednostki Państwowej Straży Pożarnej i remizy Ochotniczych Straży Pożarnych.

"Dziś o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc do zdarzenia. Cześć ich pamięci!" – poinformowała w piątek w mediach społecznościowych Komenda Główna PSP.

Żukowo. Dwoje druhów nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godzinie 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie.

– Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – relacjonowała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Nie przegap