Obserwuj w Google News

Tragiczny wypadek z udziałem strażaków. Druhowie OSP zginęli na miejscu

2 min. czytania
15.09.2023 06:26
Zareaguj Reakcja

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej numer 20. W miejscowości Żukowo (woj. pomorskie) ciężarówka zderzyła się z pojazdem strażackim. W wypadku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Według policji zabici to strażacy ochotnicy.

Wypadek
fot. Lukasz Solski/East News (ilustracyjne)

Jak przekazała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zdarzenia doszło o godz. 3:40 w Żukowie. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie - relacjonowała.

Dodała: - Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP, przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP.

Redakcja poleca

Żukowo. Tragiczny wypadek z udziałem strażaków. Nie żyją druhowie OSP

Dodała, że na miejscu pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

- Skierowany został na miejsce policyjny psycholog, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku oraz osobom, które biorą udział w akcji ratowniczej - tłumaczyła kom. Kamińska. - Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenie na czas pracy grupy dochodzeniowo-śledczej oraz wyznaczają objazdy. Centrum Żukowa do miejscowości Miszewo jest zamknięte na czas działań służb. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Pępowo - podała policjantka.

PAP - Dariusz Sokolnik

Nie przegap