Obserwuj w Google News

72-latek groził sąsiadce zabójstwem. "Wyjął siekierę i zadał cios"

1 min. czytania
22.05.2023 17:02
Zareaguj Reakcja

Dożywotnie więzienie grozi 72-latkowi z Włodawy (Lubelskie), którego prokuratura podejrzewa o usiłowanie zabójstwa swojej sąsiadki - przekazała w poniedziałek policja. Jak dodano, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

zaatakował sąsiadkę siekierą
fot. Policja Włodawa

Asp. szt. Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie poinformowała, że zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w mieście policja otrzymała w sobotę przed godz. 19. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 57-latka została posądzona przez 72-letniego sąsiada o kradzież pieniędzy. Kobieta zaprzeczyła, wówczas mężczyzna miał jej zagrozić zabójstwem.

Włodawa. 72-latek zaatakował sąsiadkę siekierą

- Wyjął siekierę i zadał cios w kierunku głowy kobiety – przekazała policjantka dodając, że 57-latka zasłoniła się ręką i doznała obrażeń przedramienia. Następnie schroniła się przed oprawcą i czekała na policję.

Redakcja poleca

Mundurowi zastali sprawcę w jednym z mieszkań. Był pod widocznym działaniem alkoholu. - Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – poinformowała.

Jak podała policjantka, 72-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie zarzuty usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. - Dziś sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu – dodała. Podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ Policja Włodawa