Ewakuacja na kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znaleziono niebezpieczną substancję

10.10.2022 14:12

Ponad 250 osób zostało ewakuowanych z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego po tym, jak w jednym z pomieszczeń znaleziono niebezpieczną substancję wybuchową. Na miejscu pracują kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Uniwersytet
fot. Wydział Chemii UJ, Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Ewakuacja na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponad 250 osób musiało opuścić budynek Wydziału Chemii po tym, jak w jednym z pomieszczeń znaleziono niebezpieczną substancję wybuchową.

Ewakuacja na kampusie UJ. Znaleziono niebezpieczną substancję

Na terenie kampusu uczelni pracują obecnie kontrterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy zajmują się unieszkodliwieniem substancji. Miejsce ich działań zabezpieczają natomiast strażacy.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET, chodzi prawdopodobnie o nadtlenek acetonu. To skrajnie niebezpieczny w użyciu i przygotowaniu materiał wybuchowy. Eksploduje gwałtownie pod wpływem lekkiego nawet ogrzania lub potarcia.

Służby nie informują jednak, jaka to substancja. Wiadomo jedynie, że została znaleziona w pokoju jednego z byłych, nieżyjących już pracowników laboratorium w trakcie sprzątania. To władze UJ powiadomiły o odkryciu policję.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PT