Obserwuj w Google News

Nastolatki znęcały się nad psem. Założyły mu worek plastikowy na pysk

Redakcja
1 min. czytania
13.12.2018 11:59
Zareaguj Reakcja

Policjanci badają okoliczności znęcania się nad psem przez nastolatki w gdańskim Wrzeszczu. Dwie dziewczyny podduszały psa, zakładając mu na pysk worek plastikowy. Nagranie z całego zajścia opublikowano w internecie. 

Gdańsk. Dziewczyny znęcały się nad psem. Założyły mu worek na pysk
fot. Weronika Klaudia Mallek/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podało Radio Gdańsk, gdańscy policjanci zatrzymali 15-latkę i jej o rok starszą koleżankę. Dziewczyny przyznały się do znęcania nad psem. Bardzo żałowały swojego postępowania.

Tłumaczyły, że podduszając psa i nagrywając zajście telefonem, chciały zrobić na złość innej koleżance, która lubi zwierzęta.

Do incydentu doszło w jednym z mieszkań w gdańskim Wrzeszczu. Na trwającym kilkanaście sekund nagraniu widać, jak jedna z nastolatek zakłada plastikowy worek na pysk psa. Zwierzę łapami bezskutecznie próbowało go ściągnąć.

Dwaj bracia uśmiercili psa. Zadali mu kilka ciosów metalową rurką

Zwierzę należało do rodziny jednej z zatrzymanych dziewczyn. Psu na szczęście nic poważnego się nie stało. Trafił pod opiekę Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ – Animals. Nastolatki dodały, że pomysł założenia psu worka na pysk zrodził się spontanicznie. 

Podczas przesłuchania jedna z nastolatek powiedziała, że cały czas obserwowała zwierzę. Pomimo założonego worka na pysk pies machał ogonem i dlatego dziewczyna myślała, że dla czworonoga to zabawa.

Sprawą zajmie się sąd rodziny. Nie wiadomo, czy pies wróci do swoich właścicieli.

Ciągnął psa przywiązanego linką do samochodu. Zwierzę nie przeżyło

RadioZET.pl/Radio Gdańsk/PTD