Obserwuj w Google News

Ziemkiewicz do Dulkiewicz: żałosna idiotko! Poszło o Marsz Równości

1 min. czytania
26.05.2019 20:29
Zareaguj Reakcja

Prezydent Gdańska pochwaliła się swoim uczestnictwem w gdańskim Marszu Równości. Jej tweeta skomentował prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. I to w dość charakterystyczny dla siebie, obraźliwy sposób. 

Ziemkiewicz
fot. Michał Woźniak/East News

Aleksandra Dulkiewicz opublikowała na swoim profilu na Twitterze zdjęcie z sobotniego V Trójmiejskiego Marszu Równości. "Jestem dumna i zaszczycona, że mogłam otworzyć i uczestniczyć w V Trójmiejskim Marszu Równości @gdansk nie boi się różnorodności" - napisała:

Wpis spotkał się z dużą ilością komentarzy. Jeden z nich opublikował na swoim Twitterze prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, który w charakterystyczny dla siebie obraźliwy i wulgarny sposób skrytykował postawę pani prezydent Gdańska:

"Naprawdę? Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko? Z chamskiego znieważania katolików? Z prowokacyjnego profanowania świętości? Ze wspierania gówniarstwa, którego jedynym celem jest nasrać Polakom na wycieraczkę i napluć do zupy? Bosh, ależ wy „fajnoplacy” jesteście żałośni" - czytamy w poście.

Zdewastowano pomnik Jana Pawła II i Reagana. Pomazano go farbą

Przypomnijmy, że Trójmiejski Marsz Równości przeszedł ulicami Gdańska po raz piąty. Wzięło w nim udział ponad 6 tysięcy uczestników. Wśród nich byli także m.in. wspomniana Aleksandra Dulkiewicz, Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym w styczniu poprzednim włodarza miasta Pawła Adamowicza oraz politycy Koalicji Obywatelskiej. 

RadioZET.pl/Twitter