Obserwuj w Google News

Grozi nam atak na Polskę i III wojna światowa? Wiceszef MSZ komentuje

2 min. czytania
04.10.2022 08:26
Zareaguj Reakcja

Marco Rubio, republikański senator i wiceszef komisji wywiadu Senatu USA uważa, że Rosja mogłaby zaatakować centrum zaopatrzenia dla ukraińskiej armii w Polsce. Do wypowiedzi polityka odniósł się w programie "Gość Radia ZET" wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Gość Radia ZET
fot. Russian Defense Ministry Press Service/Associated Press/East New

Marco Rubio z Partii Republikańskiej powiedział, że Rosja może uderzyć w centra dystrybucyjne NATO i lotniska, na przykład w Polsce. - NATO będzie musiało na to zareagować. Jak zareaguje, myślę, że wiele z tego będzie zależeć od charakteru ataku oraz jego skali i zakresu - mówił polityk w CNN.

Redakcja poleca

"III wojna światowa nam nie grozi"

Zdaniem gościa Radia ZET Szymona Szynkowskiego vel Sęka Polska jest krajem bezpiecznym. - Nie obawiam się tego, że Polacy się przestraszą. Polacy są odważnym narodem i to udowadnia cała nasza historia. Nie warto wprowadzać elementów niepokojących - powiedział.

- Polska jest dziś krajem NATO, mamy silnych sojuszników, mamy rozbudowywaną armię, szereg zakupów na ten i przyszły rok - podkreślił gość Radia ZET. Wyliczył, że Polska tym roku wyda na zbrojenie 57 mld złotych, czyli 2,4 proc. PKB.

- III wojna światowa nam nie grozi, bo mamy silne zobowiązania sojusznicze, zbroimy się i wzmacniamy naszą siłę odstraszania - podsumował Szynkowski vel Sęk.

Przypomnijmy, w programie "Popołudniowy Gość Radia ZET" gen. Roman Polko krytycznie odniósł się do wypowiedzi Marco Rubio. W ocenie polskiego generała jest ona “nieodpowiedzialna”.  

- W istocie wpisuje się w narrację Putina “bójcie się, będzie strasznie, użyję broni jądrowej, wy będziecie na celowniku”. To niepokojące. Senator chyba koniecznie chciał zaistnieć. U nas też tacy politycy się zdarzają i wypisują na Twitterze rzeczy, które nie mają nic wspólnego z odpowiedzialną polityką - stwierdził Polko.

RadioZET.pl