Obserwuj w Google News

Poszedł rano do łazienki. W spłuczce znalazł...pytona królewskiego

2 min. czytania
03.06.2020 18:56
Zareaguj Reakcja

To był szok. Mieszkaniec wrocławskiego osiedla udał się z samego rana do toalety w swoim mieszkaniu, a tam znalazł...pytona królewskiego, ukrywającego się w spłuczce - poinformowali lokalne media. Do sieci trafiły zdjęcia z interwencji strażaków, którym udało się odłowić gada dopiero po 6 godzinach.

Poszedł rano do łazienki. W spłuczce znalazł...pytona królewskiego
fot. MARIUSZ GRZELAK/East News

Takiego poranka nie spodziewali się mieszkańcy dzielnicy Popowice we Wrocławiu. Mężczyzna mieszkający w jednym z mieszkań przy ul Białowieskiej 36  rano udał się do łazienki. Podczas porannej toalety przeżył prawdziwy szok.

W pewnym momencie zauważył…węża, ukrywającego się w spłuczce. Okazało się, że to pyton królewski. Nie tracąc nawet chwili przerażony mężczyzna wezwał straż pożarną ale zwierzę w tym czasie uciekło do pionu z rurami – czytamy w "Gazecie Wrocławskiej".

Pyton tygrysi odnaleziony. Trafił do szpitala i będzie operowany [FOTO]

Jak wynika z relacji lokalnych mediów, na początku funkcjonariusze straży pożarnej nie dowierzali – myśleli, że zgłaszający postanowił z nich zażartować. Kiedy jednak przyjechali pod wskazany adres, ich oczom ukazał się zaskakujący widok. W spłuczce rzeczywiście przebywał wąż.

Przeżyła szok. Trzymetrowy pyton owinął się wokół jej świątecznej choinki

Strażacy zawiadomili specjalistę zoologii, i zabezpieczyli wszelkie możliwości wyjścia z łazienki. Gad jednak dalej uciekł do pionu z rurami i zagnieździł się bardzo głęboko. Akcja odławiania zwierzęcia trwała 6 godzin – strażakom udało się złapać węża dopiero około godziny 14.00.

Pan Grzegorz informuje i to nie jest żart… "tak, znaleziony przy porannej toalecie. Była straż pożarna i hycel ze schroniska ale chwile przed przyjazdem hycla schował się w szachcie"..

- czytamy na profilu Popowice Online.

W sieci pojawiły się zdjęcia z nietypowej interwencji.

pyton1
fot.
pyton2
fot.

fot. Popowice Online/Facebook

Pyton w spłuczce w mieszkaniu na wrocławskim osiedlu

Pyton królewski dość często hodowany jest w Polsce w warunkach domowego terrarium. Aby jednak mieć takie zwierzę, trzeba najpierw uzyskać specjalne pozwolenie. Obecnie gad z wrocławskich Popowic czeka na swojego właściciela – służby proszę o zgłoszenie się po odbiór zwierzaka. Jeśli taka osoba się nie znajdzie, wówczas wężowi trzeba będzie znaleźć nowego opiekuna. Na razie jednak trafi do schroniska we Wrocławiu.

Małopolska: Mężczyzna odkrył pytona w swojej sypialni

Pyton królewski może osiągnąć do 180 centymetrów długości i ważyć do ok. 2 kg.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

RadioZET.pl/.Gazeta Wrocławska/Popowice Online/Polsat News/Facebook