Obserwuj w Google News

Były radny PiS znęcał się nad żoną. Ona opublikowała w internecie WSTRZĄSAJĄCE nagranie

Redakcja
2 min. czytania
18.04.2017 18:03
Zareaguj Reakcja

Żona byłego radnego PiS, Rafała Piaseckiego, opublikowała w sieci nagranie będące dowodem dramatycznej przemocy domowej. – Udostępniam to drastyczne nagranie, by zainspirować ludzi do pomocy osobom, które znalazły się w zamkniętym kręgu przemocy domowej, z którego nie sposób się wyrwać bez pomocy otoczenia – pisze pani Karolina.

Były radny PiS znęcał się nad żoną. Ona opublikowała w internecie WSTRZĄSAJĄCE nagranie
fot. YouTube

Na nagraniu przez ponad pół godziny słychać, jak Rafał Piasecki znęca się psychicznie nad zapłakaną kobietą. Żona radnego miała zaplanowany przez męża dzień od pobudki aż do późnego wieczora. – Wyznaczył żonie harmonogram. Rano ma delikatnie budzić męża ze śniadaniem, a z pracy wracać o 16:15. O 17:00 ma podać mężowi ciepły posiłek, a od 21:00 ma być do jego dyspozycji – mówiła znajoma pani Karoliny, upoważniona do rozmów z mediami.

Nieudolne próby tłumaczenia się

Rafał Piasecki usiłował się wytłumaczyć z całej sprawy. – Pochodzę z tradycyjnej rodziny, gdzie mężczyzna zarabia, a żona sprząta, gotuje, prasuje. Moja tego nie lubiła robić. Na pierwszym miejscu stawiała pracę, na drugim fitness. Oczekiwałem, że przynajmniej raz dziennie poda mi ciepły posiłek, a skoro zwykle jest zmęczona i chce szybciej iść spać, to wcześniej położy dzieci do łóżek i godzinę od 21:00 do 22:00 spędzi ze mną – komentował były radny PiS.

– Kłamał w mediach, że to ja jestem winna rozpadu małżeństwa. Kłamał, że się nade mną nie znęcał. Dlatego zdecydowałam się przerwać milczenie i opublikować w Internecie nagrania, które pokazują prawdziwe oblicze Rafała Piaseckiego – mówi z kolei Karolina Piasecka w rozmowie z „Expressem Bydgoskim”.

"To wołanie o miłość". Adwokat usprawiedliwia radnego PiS, który znęcał się nad żoną

Najgorsze jest milczenie

Przestrzegamy i prosimy wszystkich, którzy mają informacje o podobnych przypadkach, aby informowali o tym policję lub Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" pod numerem telefonu: (22)6687000. Znęcanie się psychiczne jest przestępstwem, jednak ofiary często całymi latami nie mówią nikomu o tym, co dzieje się za drzwiami ich domów.

Przestępstwo znęcania się nad kimś zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, chyba, że było popełnione z zastosowaniem szczególnego okrucieństwa, wówczas sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nagranie zaczyna się od 3:10 min, a kończy się na 38:35

RadioZET.pl/ExpressBydgoski/Newsweek/Infor.pl/strz