,

Zapora na polsko-rosyjskiej granicy. Jest decyzja szefa MON

02.11.2022 08:31

Podjąłem decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim. Już dziś rozpoczną się prace – poinformował w środę szef MON Mariusz Błaszczak. – Zależy nam na tym, żeby granica była szczelna. Wykorzystujemy doświadczenia z zeszłego roku – wyjaśnił wicepremier.

Mariusz Błaszczak
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Zapora na polsko-rosyjskiej granicy będzie składała się z trzech rzędów ogrodzenia. Równolegle będą prowadzone prace związane z zakładaniem perymetrii. – Podjęliśmy działania, żeby ogrodzenie powstało jak najszybciej. Żołnierzy będzie zaangażowanych tylu, ilu będzie trzeba – ogłosił Mariusz Błaszczak.

Rusza budowa zapory na polsko-rosyjskiej granicy

Zapora na granicy z Kaliningradem ma mierzyć 2,5 metra wysokości. – Od polskiej strony zostanie postawione także ogrodzenie, które ochroni zwierzęta. Zależy nam na tym, żeby granica była szczelna. Wykorzystujemy doświadczenia z zeszłego roku – przekazał szef MON.

– Prace nad ogrodzeniem będą trwały szybko, dlatego, że polscy saperzy mają doświadczenie, które nabyli rok temu budując zaporę na granicy z Białorusią. Zapora uchroniła nasz kraj przed zalewem migrantów. W mojej ocenie był to plan napisany na Kremlu – wyjaśnił Błaszczak.

– Mam nadzieję, że tym razem opozycja nie będzie urządzała wycieczek na granicę. Mam nadzieję, że nie będzie nękała żołnierzy i funkcjonariuszy. Społeczeństwo stanęło murem za polskim mundurem, mam nadzieję, że tak będzie również tym razem – dodał minister obrony narodowej.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się