Obserwuj w Google News

2-latek skakał na trampolinie. Chłopczyk walczy o życie

Dominik Gołdyn
1 min. czytania
08.06.2023 11:16
Zareaguj Reakcja

Groźny wypadek podczas zabawy na trampolinie. 2-letni chłopczyk doznał poważnego urazu głowy. – Jego stan jest ciężki – powiedział rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

Śmigłowiec LPR
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Do zdarzenia doszło w środę 7 czerwca na terenie gminy Błaszki w województwie łódzkim. Służby ratunkowe zostały wezwane do 2-letniego chłopczyka, który podczas zabawy na trampolinie uderzył się w głowę i stracił przytomność.

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dziecko przetransportowano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopiec przebywa na oddział intensywnej opieki medycznej. – Jego stan jest ciężki, doznał poważnego urazu głowy – powiedział dr Adama Stangret.

ZOBACZ TAKŻE:  Niebezpieczny trend na TikToku. Mówią o nim "trampolina śmierci"

Zasady bezpiecznego korzystania z trampoliny

Z roku na rok rośnie liczba wypadków z udziałem trampolin. Dzieci trafiają do szpitali z groźnymi urazami. Najczęstsze konsekwencje skakania to złamania, zwichnięcia i skręcenia kończyn. Dlatego podczas korzystania z trampoliny należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. O tym warto pamiętać: Jak uchronić dziecko przed wypadkami na trampolinie? 6 ważnych zasad.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP