Obserwuj w Google News

Eksplozja podczas eksmisji. 7 osób rannych, w tym policjanci

PAP
1 min. czytania
22.03.2023 13:51
Zareaguj Reakcja

Wybuch podczas eksmisji w Brzegu (woj. opolskie). Jak powiedziała PAP Patrycja Kaszuba z miejscowej policji, siedem osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów towarzyszących komornikowi. Służby chciały w środę eksmitować 74-letniego mężczyznę.

Wybuch podczas eksmisji w Brzegu
fot. Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz/Facebook

Do zdarzenia doszło w środę. Do mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego przyszedł komornik w asyście policji, aby przeprowadzić eksmisję 74-letniego lokatora. W jej trakcie doszło do wybuchu.

Redakcja poleca

Brzeg. Eksplozja podczas eksmisji. 7 osób rannych

Jak powiedziała PAP rzeczniczka brzeskiej policji Patrycja Kaszuba, w wyniku wybuchu rannych zostało siedem osób - w tym eksmitowany, komornik, mieszkaniec sąsiedniego mieszkania i dwóch policjantów, którzy asystowali komornikowi. Według wstępnych ustaleń wybuchł gaz. Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego.

- Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby życie rannych było zagrożone. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa - powiedziała Kaszuba.

Na miejscu są pracownicy nadzoru budowlanego. Eksperci ocenią, czy budynek nadaje się do dalszego zamieszkania. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szczepanik