Obserwuj w Google News

Była posłanka PiS zginęła w tragicznym wypadku. Nowe fakty w sprawie

2 min. czytania
21.03.2023 15:03
Zareaguj Reakcja

59-letni kierowca, który w październiku ubiegłego roku doprowadził do tragicznego wypadku usłyszał zarzuty. W zdarzeniu zginęła była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Lucyna Wiśniewska. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Posłanka PiS zginęła w wypadku. Nowe fakty
fot. Facebook/OSP Bujak

Pod koniec listopada ubiegłego roku na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku. Życie straciła w nim była posłanka PiS Lucyna Wiśniewska

Wiśniewska była lekarzem neurologiem, pełniła też funkcje lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego czy zastępcy dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie. Do 2005 roku piastowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. 

Redakcja poleca

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego. 27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. Lucyna Wiśniewska została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Bene Merenti Civitas Radomiensis.

Posłanka PiS Lucyna Wiśniewska zginęła w wypadku. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Sprawcą tragicznego wypadku był 59-letni mężczyzna, który we wtorek usłyszał zarzuty. W ocenie prokuratury, mieszkaniec Opatowa dopuścił się umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- 59-latek, kierując samochodem marki Volvo, wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu, jadąc z nadmierną prędkością, która wynosiła 151 km na godzinę, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się mercedesem, którym kierowała Lucyna Wiśniewska - powiedziała rzeczniczka prokuratury okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości zmarła w wyniku obrażeń wielonarządowych, których doznała w wypadku. Wiadomo też, że kierowca volvo nie przyznał się do winy. Odmówił też składania wyjaśnień. 59-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP