Obserwuj w Google News

"Było słychać dwa świsty". Przewodów w szoku po wybuchach. Jest też nagranie

1 min. czytania
15.11.2022 23:41
Zareaguj Reakcja

Polski rząd wciąż nie potwierdził, co było przyczyną wybuchów w Przewodowie, które doprowadziły do śmierci dwóch osób. Natomiast mieszkańcy relacjonowali reporterowi Radia ZET Piotrowi Olejarzowi, że “słychać było dwa świsty, jeden za drugim”. - Podejrzewali, że to rakiety - słyszymy od jednego z mężczyzn. 

Wybuch w Przewodowie
fot. Twitter/KyivPost

Dwie zabłąkane rakiety spadły w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim na Lubelszczyźnie. Dwie osoby zginęły - podało nieoficjalnie we wtorek po południu Radio ZET. Później agencja AP poinformowała, powołując się na "wysokiego rangą" urzędnika amerykańskiego wywiadu, że były to rosyjskie rakiety.

Polski rząd nie potwierdził tych doniesień, ale przyznał, że w powiecie hrubieszowskim doszło do wybuchów, w wyniku których zginęły dwie osoby. Po pilnej naradzie w BBN zdecydowano się m.in. podnieść gotowość niektórych jednostek wojskowych i innych służb mundurowych.

Redakcja poleca

Przewodów. Mieszkańcy podejrzewają, że wybuchy spowodowały rakiety

- Świst na niebie - a potem huk - powiedzieli naszemu reporterowi Piotrowi Olejarzowi mieszkańcy Przewodowa. Według wciąż niepotwierdzonych informacji na tamtejszą suszarnie zboża niedaleko ukraińskiej granicy - mogły spaść rosyjskie rakiety. Mieszkańcy słyszeli, jak nadlatują od strony granicy.  

- Nie widziałem nic, bo w oborze byłem. Słyszałem, że nad oborą, nad mieszkaniem lecieli. Dwa świsty były, jeden za drugim zaraz. Podejrzewali, że to rakiety. Potem ucichło, nic nie było słychać - powiedział nam jeden z mieszkańców.

W sieci pojawiło się nagranie z miejsca wybuchu. Widać lej w ziemi i przewróconą przyczepę oraz zniszczony traktor.

RadioZET.pl