Obserwuj w Google News

Ciężko ranna 12-latka znaleziona przy drodze. Szokujące ustalenia

1 min. czytania
04.08.2023 15:25
Zareaguj Reakcja

Policjanci z komendy w Kutnie (woj. łódzkie) zostali wezwani do pobliskich Gosławic, gdzie przy drodze znaleziono ciężko ranną 12-latkę. Obok dziewczyny leżał rozbity motocykl. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Ustalenia z wypadku są porażające.

Wypadek 12-latki
fot. screen: KPP w Kutnie/Facebook

Do dramatu doszło w czwartek 3 sierpnia. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 12-latka, jadąc motocyklem po drodze powiatowej, straciła panowanie nad jednośladem. Wskutek tego wypadła z drogi i przewróciła się na poboczu.

"Okazało się, że tuż przy drodze powiatowej znaleziono dziewczynkę, leżącą obok motocykla. Ranna 12-latka niestety była osobą kierującą pojazdem" – przekazała mł. asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie.

Wypadek 12-latki. Leżała obok drogi, szokujące ustalenia

Dziewczynka z poważnymi obrażeniami została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Mundurowi przestrzegli, że osoby nieletnie, niemające uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, absolutnie nie mogą wsiadać za kierownicę.

"To nie tylko wykroczenie, które podlega karze grzywny. Tak jak w tym zdarzeniu może nieść za sobą poważne konsekwencje zagrażające zdrowiu i życiu młodej osoby" - przekazała policjantka z Kutna. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, a konsekwencje poniesie także osoba, która pozwoliła wsiąść 12-latce na motocykl.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/KPP w Kutnie