,

Drzewa runęły na dom. Nie żyje kobieta, która była w środku

04.02.2023 12:03

Tragedia w Ciścu w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Pod wpływem silnego wiatru na dom jednorodzinny przewróciły się drzewa. Nie żyje jego mieszkanka.

Cisiec
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Cięcinie

Do dramatu doszło w sobotę rano. W Ciścu na Żywiecczyźnie strażacy otrzymali wezwanie do powalonych drzew na budynek mieszkalny. Niewielki dom został poważnie uszkodzony.

Cisiec. Drzewa runęły na dom. Ne żyje jego mieszkanka

"Zadania polegały na wycięciu drzew i wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w budynku" – poinformowali druhowie z OSP w Cięcinie. Z jego wnętrza strażacy ewakuowali nieprzytomną kobietę. Niestety, lekarz stwierdził jej zgon. "Od piątku nasi druhowie walczą ze skutkami intensywnych opadów śniegu oraz silnego wiatru" – dodali strażacy.

Rzecznik śląskiej PSP mł. bryg. Aneta Gołębiowska podała, że po piątkowym ataku zimy w województwie śląskim odnotowano 76 zdarzeń, które związane były z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. – 36 razy strażacy usuwali skutki silnego wiatru – powiedziała. 

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem zostały utrzymane wyłącznie dla województwa pomorskiego. Pomarańczowe alerty IMGW przed intensywnymi opadami śniegu wciąż obowiązują w województwach:

  • śląskim, w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim;
  • małopolskim, w powiatach: wadowickim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się