Auto wpadło w poślizg i roztrzaskało się po zderzeniu z tirem. Nie żyją dwie osoby

30.01.2023 11:55

Dwie osoby zginęły w poniedziałek na drodze krajowej nr 58 koło Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie), po tym jak samochód osobowy wpadł w poślizg i zderzył się z ciężarówką.

Wypadek
fot. Twitter/PSP Szczytno

Jak poinformował, cytowany przez Polską Agencję Prasową, rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański, do wypadku doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Czarny Piec w powiecie szczycieńskim.

Wypadek na DK 58. Nie żyją dwie osoby

Według wstępnych ustaleń policji między Jedwabnem a Olsztynkiem na zakręcie samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.

Na zdjęciu udostępnionym w mediach społecznościowych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie widać niemal całkowicie roztrzaskany samochód osobowy marki Skoda.

Dwie osoby - kierowca i pasażer auta - zginęli. Jak podał "Tygodnik Szczytno", byli to mężczyzna i kobieta, prawdopodobnie mieszkańcy powiatu (na co wskazywać miały tablice rejestracyjne pojazdu). Na trasie Jedwabno-Olsztynek pojawiły się utrudnienia, wprowadzono ruch wahadłowy.

Warunki jazdy na Warmii i Mazurach w poniedziałek są trudne - pada śnieg i wieje silny wiatr. Nie był to jedyny wypadek, do którego doszło w tym regionie. Na drodze krajowej 63 w powiecie węgorzewskim dachował samochód osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/tygodnikszczytno.pl/Twitter