Obserwuj w Google News

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. "Większość Polaków nawet o takiej nie marzy"

1 min. czytania
13.10.2023 15:43
Zareaguj Reakcja

Jarosław Kaczyński otrzymuje niemałą emeryturę. Kwota jest znacznie wyższa niż średnia takich świadczeń wypłacana w Polsce. Wirtualna Polska sprawdziła najnowsze oświadczenie majątkowe prezesa PiS i podała kwoty.

Jarosław Kaczyński
fot. Oleg Marusic/REPORTER

Przeciętne świadczenie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych po waloryzacji w marcu 2023 wyniosło 3311,61 złotych brutto. Średnia emerytura u kobiet wynosi 2792,86 zł brutto, natomiast w przypadku mężczyzn jest to 4103,07 zł brutto.

"Większość Polek czy też Polaków nawet nie marzy o takiej emeryturze, jaką co miesiąc otrzymuje prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Polityk zdecydowanie nie może narzekać na wysokość świadczenia" - napisała WP.

Wirtualna Polska sprawdziła najnowsze oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Dochody prezesa PiS to nie tylko emerytura. W 2022 roku wyniosły łącznie 363 tys. złotych. Jako wicepremier i szef Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego zarobił w 2022 roku aż 216,3 tys. zł.

Redakcja poleca

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego. Ile pieniędzy dostaje lider PiS?

"Jarosław Kaczyński w poprzednim roku otrzymywał emeryturę na poziomie 8 tysięcy złotych. Na jego konto z tego tytułu trafiło w sumie 96,7 tys. zł" - ustaliła Wirtualna Polska. Prezes wskazał w oświadczeniu, że w 1/3 jest współwłaścicielem domu na warszawskim Żoliborzu. Kaczyński oszacował wartość nieruchomości na 1,8 mln zł.

Nie przegap