Obserwuj w Google News

Wypadek promu w porcie w Gdańsku. Na pokładzie było 150 pasażerów

1 min. czytania
21.01.2023 15:14
Zareaguj Reakcja

Prom Wawel uległ uszkodzeniu podczas manewrów w kanale portowym w Gdańsku. Pasażerowie nie ucierpieli w wypadku. Zdołali bezpiecznie opuścić pokład.

Gdańsk. Wypadek promu
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku wydarzył się w sobotę po południu. Rzecznik prasowy PŻB Polferries Michał Arciszewski powiedział PAP, że podczas manewrów w porcie w Gdańsku poszycie kadłuba promu Wawel płynącego ze Szwecji uległo uszkodzeniu.

Wypadek promu w porcie w Gdańsku. Na pokładzie 150 pasażerów

- Na burcie było ok. 150 pasażerów. Wszyscy już bezpiecznie opuścili pokład, nikomu nic się nie stało. Ładunki na pokładach samochodowych również zostały już rozładowane – wyjaśnił Arciszewski.

Redakcja poleca

Dodał, że aktualnie tworzony jest raport z wypadku. - O zdarzeniu został już także poinformowany klasyfikator statku – mówił. Najbliższe dwa odejścia promu są odwołane. - Do wtorku prom jest unieruchomiony i stoi w porcie w Gdańsku, bez dokonywania żadnych wyjść w morze – przekazał rzecznik.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Dariusz Sokolnik