Ile zebrano na WOŚP 2022? W zeszłym roku padła rekordowa kwota

29.01.2023 07:31

Ile WOŚP zebrał w zeszłym roku? W okolicach każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele osób się nad tym zastanawia. Zwłaszcza, że akcja charytatywna Jurka Owsiaka każdego roku bije rekord zebranych środków. Kwota z 2022 roku naprawdę robi wrażenie.

Jurek Owsiak
fot. Paweł Wodzyński/East News

WOŚP - ile zebrali w 2022 roku? Sprawdzamy szczegółowe informacje o tym, jaka kwota została zebrane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podczas ubiegłorocznej zbiórki.

Ile zebrano na WOŚP w 2022 roku?

Każdego roku wiele osób poszukuje w sieci odpowiedzi na pytania, m.in. ile pieniędzy zebrał WOŚP w trakcie poprzedniej edycji. Przypomnijmy, że inicjatywa Jurka Owsiaka z każdym kolejnym rokiem bije rekordy.

Ile WOŚP zebrało w 2022 roku? Jak ogłosił Owsiak, było to łącznie 224 376 706,35 złotych. To suma większa aż o 13,5 miliona niż w 2021. Czy w 2023 roku padnie kolejny rekord?

Więcej szczegółowych informacji, tematy finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poszczególne kwoty (deklarowane w dniu finału i zebrane ostatecznie) oraz ciekawostki można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej WOŚP.

WOŚP 2023. Na co zbiera orkiestra Owsiaka?

W tym roku WOŚP zagra po raz 31. Kolejny finał będzie poświęcony walce z sepsą - ogłosił przed kilkoma miesiącami Jurek Owsiak. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie bakteriami czy wirusami. Może zakończyć się niewydolnością wielu narządów, wstrząsem, a nawet śmiercią.  

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ. SEPSA: OBJAWY, WYSYPKA, WYBROCZYNY. JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

- Po raz pierwszy finał będzie dotyczył i małych i dużych, bo problem jest ogromny. Da się go rozwiązać, jeżeli kupimy urządzenia, które są na świecie. A tym problemem jest sepsa - powiedział wówczas Owsiak. Finał odbędzie się 29 stycznia.

loader

RadioZET.pl