Obserwuj w Google News

Ile zebrano na WOŚP 2022? W zeszłym roku padła rekordowa kwota

1 min. czytania
29.03.2023 16:00
Zareaguj Reakcja

Ile WOŚP zebrał w zeszłym roku? W okolicach każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele osób się nad tym zastanawia. Zwłaszcza że akcja charytatywna Jurka Owsiaka każdego roku bije rekord zebranych środków. Kwota z 2022 roku naprawdę robi wrażenie.

Jurek Owsiak
fot. Paweł Wodzyński/East News

WOŚP - ile zebrali w 2022 roku? Sprawdzamy szczegółowe informacje o tym, jaka kwota została zebrana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy podczas ubiegłorocznej zbiórki.

Ile zebrano na WOŚP w 2022 roku?

Każdego roku wiele osób poszukuje w sieci odpowiedzi na pytania, m.in. ile pieniędzy zebrał WOŚP w trakcie poprzedniej edycji. Przypomnijmy, że inicjatywa Jurka Owsiaka z każdym kolejnym rokiem bije rekordy.

Ile WOŚP zebrało w 2022 roku? Jak ogłosił Owsiak, było to łącznie 224 376 706,35 złotych. To suma większa aż o 13,5 miliona niż w 2021. Czy w 2023 roku padnie kolejny rekord?

Więcej szczegółowych informacji, tematy finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poszczególne kwoty (deklarowane w dniu finału i zebrane ostatecznie) oraz ciekawostki można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej WOŚP.

WOŚP 2023. Będzie nowy rekord?

W tym roku WOŚP zagrała po raz 31, a finał był poświęcony walce z sepsą. Przypomnijmy, że sepsa to zespół objawów, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie bakteriami czy wirusami. Może zakończyć się niewydolnością wielu narządów, wstrząsem, a nawet śmiercią. 

RadioZET.pl