,

Koszmar na drodze. Volkswagen huknął w ciężarówkę. Ludzie nie mieli szans

27.03.2023 15:56

Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 9 w Komorowie (woj. podkarpackie). Podróżujący osobowym volkswagenem nie przeżyli zderzenia z ciężarówką renault. Podkarpacka policja podała, że na miejscu zginął 70-letni kierowca, a w szpitalu zmarła 68-letnia kobieta.

Komorów. Wypadek na DK9
fot. screen: Podkarpacka Policja

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 9 wydarzył się w poniedziałek 27 marca po godzinie 12. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym volkswagenem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Wtedy doszło do fatalnego zderzenia z ciężarowym renaultem.

Volkswagenem golfem podróżowały dwie osoby – kierujący i pasażerka. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 70-latek z samochodu osobowego. Pasażerka golfa z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Lokalne media podały około godz. 14, że i ona nie przeżyła fatalnej kraksy.

Komorów. Wypadek na DK9. Zginęły dwie osoby

- Pasażerka osobówki, 68-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego trafiła do szpitala. Niestety jej życia nie udało się również uratować – powiedziała portalowi Korsokolbuszowskie.pl Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowa KPP w Kolbuszowej. Mundurowi potwierdzili potem śmierć drugiej osoby w komunikacie o wypadku.

Kierowca ciężarówki, 23-letni mężczyzna, nie ucierpiał. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Na skutek wypadku zablokowana była krajowej "9" w Komorowie. Policja kierowała na objazdy przez pobliską stację paliw. Z informacji serwisu drogowego GDDKiA wynikało, że utrudnienia zakończyły się ok. godz. 15.30.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Pipała/Korsokolbuszowskie.pl/Podkarpacka Policja

Logo radiozet Dzieje się