,

Zaginiony Piotr nie żyje. Dryfujące zwłoki wyłowiono z rzeki

27.03.2023 10:51

Z rzeki Dunajec wyłowiono w niedzielę ciało mężczyzny. Okazało się, że to 32-latek, którego poszukiwano od ponad miesiąca. Pojawiły się już wstępne ustalenia odnośnie do przyczyn jego śmierci.

Dunajec
fot. Mariusz Gaczyński/East News (zdjęcie poglądowe)

Jak podała "Gazeta Krakowska", w niedzielę przed godz. 14 służby otrzymały zgłoszenie o zwłokach dryfujących w wodzie. Chodziło o rzekę Dunajec w okolicach mostu w Kurowie niedaleko Nowego Sącza (woj. małopolskie).

Dunajec. Wyłowiono ciało 32-latka. Poszukiwano go od 20 lutego

Na miejsce dotarły policja oraz straż pożarna. Okazało się, że ciało - które udało się wyłowić - należy do 32-letniego Piotra, mieszańca Barcic w gminie Stary Sącz. Mężczyzny poszukiwano od 20 lutego.

- Ok. godz. 14 udało się wyłowić ciało. Na miejscu oględzin zwłok dokonali biegły i prokurator - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" sierż. szt. Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak podkreślił funkcjonariusz, wstępnie wykluczono, by do śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie. - Na miejscu została też potwierdzona tożsamość zmarłego przez rodzinę - dodał.

Ciało mężczyzny przetransportowano do laboratorium kryminalistycznego w Krakowie. Eksperci będą teraz ustalać przyczyny oraz dokładne okoliczności jego śmierci.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska

Logo radiozet Dzieje się