Koszmar na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje mężczyzna

04.02.2023 16:26

40-letni mężczyzna zginął w zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Wincentów (woj. lubelskie). Policja bada przyczyny wypadku.

Koszmar na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje mężczyzna
fot. screen Policja Lubelska/Facebook

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym pod Krasnymstawem. Jak przekazał 4 lutego mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w sobotę pod pociąg wjechał w samochodzie marki Subaru 40-latek.

Ustalono wstępnie, że kierowca zjechał tuż pod nadjeżdżającą z prawej strony lokomotywę bez wagonów. Maszynista był trzeźwy.

Lubelskie. Wypadek na przejeździe. Zginął 40-latek

Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia pomimo reanimacji prowadzonej przez funkcjonariuszy, a następnie załogę karetki pogotowia. - Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia - podał Kamil Karbowniczek.

Jako najczęstszą przyczynę wypadków w rejonach torów i przejazdów kolejowych policjant wskazał lekceważenie przepisów o ruchu drogowym.

- Szczególnie groźne są próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, ignorowanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych, omijanie zamkniętych półrogatek, czy przejeżdżanie pod zamykającymi się zaporami - wskazał policjant, apelując do kierowców o ostrożność.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Lubelska Policja