,

Pociąg zmiażdżył audi na przejeździe. Samochodem jechały trzy osoby

21.12.2022 11:47

Groźny wypadek zdarzył się na niestrzeżonym przejeździe w Longinówce niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Mimo zakazu, kierowca audi wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Wypadek w Longinówce
fot. Policja w Łodzi

Wypadek zdarzył się w środę przed godz. 8 rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Longinówka w woj. łódzkim. Samochód marki Audi wjechał pod nadjeżdżający pociąg osobowy. 

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca audi nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na tory wprost pod pociąg relacji Bielsko-Biała – Gdynia. Kierowca audi i maszynista byli trzeźwi - przekazała Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Longinówka. Audi wjechało pod nadjeżdżający pociąg

Do szpitala trafiły trzy osoby, które podróżowały samochodem osobowym - kierowca i dwóch pasażerów. Portal Łódź Nasze Miasto nieoficjalnie ustalił, że ranni nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wypadek w Longinówce koło Piotrkowa Trybunalskiego
fot. Policja w Łodzi/Wypadek w Longinówce koło Piotrkowa Trybunalskiego

Policja zaapelowała do kierowców o ostrożność w rejonie przejazdów kolejowych. “To tam najczęściej lekceważone są przepisy regulujące prawidłowe zasady przejeżdżania przez tory” - czytamy.  

Policjanci zwrócili uwagę, że takie wypadki zazwyczaj kończą się tragicznie, ponieważ w zderzeniu z pędzącym pociągiem zarówno osoby podróżujące samochodami, jak i piesi zazwyczaj nie mają szans na przeżycie. “Droga hamowania pociągu, o masie rzędu kilkuset ton, nawet przy niewielkich prędkościach, jest kilkunastokrotnie dłuższa, niż zwykłego pojazdu” - przypomniała policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Łódź Nasze Miasto

Logo radiozet Dzieje się