Obserwuj w Google News

15-latek wyłowiony z Wisły. Dramatyczna akcja ratunkowa

1 min. czytania
11.05.2023 17:43
Zareaguj Reakcja

Strażacy z grupy wodno-nurkowej wyłowili z Wisły 15-letniego chłopca. Po skutecznej reanimacji chłopiec został przetransportowany do szpitala - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej. 

Zdj. ilustracyjne
fot. Bartosz KRUPA/East News/Zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 14.30. Na razie nie są znane okoliczności, w jakich chłopiec znalazł się w Wiśle.

- Po godz. 14 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w Krakowie na ulicy Ofiar Dąbia 15-letni chłopiec z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się w Wiśle. Został wyłowiony przez strażaków - potwierdził portalowi RadioZET.pl rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. kpt. Hubert Ciepły.

Redakcja poleca

Kraków. 15-latek wyłowiony z Wisły

Rzecznik dodał, że strażacy skutecznie reanimowali poszkodowanego nastolatka. - Przekazaliśmy chłopca zespołowi ratownictwa medycznego z zachowanymi czynnościami życiowymi. Został zabrany do szpitala - przekazał strażak.

W akcji ratunkowej brało udział pięć pojazdów PSP i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Na miejscu pracowali też policjanci, którzy wyjaśnią dokładne okoliczności zdarzenia.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych, potrzebujesz porady lub wsparcia,  tutaj znajdziesz numery telefonów zaufania do organizacji oferujących pomoc w kryzysie psychicznym. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na 112.

RadioZET.pl