,

Ciało kobiety bez głowy i rąk. Nowe fakty ws. zabójstwa w Legnicy

25.05.2023 11:30

Policja zatrzymała dwoje podejrzanych w sprawie zabójstwa kobiety, której rozczłonkowane ciało znaleziono w połowie maja przy wale rzeki Kaczawa w Legnicy. Wcześniej Prokuratura Okręgowa zdementowała doniesienia lokalnych mediów, że nad Kaczawą odnaleziono zwłoki małej dziewczynki.

Policja
fot. ilustracyjne. LUKASZ SOLSKI/East News

Ludzkie zwłoki, w znacznym stopniu rozkładu, zostały znalezione w połowie maja w ruinach byłej mleczarni, w okolicy wału Kaczawy na ulicy Konduktorskiej w Legnicy. Ciało było zawinięte w materiał. Prokuratura podała, że zwłoki należą do ponad 60-letniej kobiety. Początkowo lokalne media informowały, że w zaroślach odnaleziono ciało kilkuletniego dziecka.

Legnica. Zwłoki nad Kaczawą. Zatrzymano podejrzanych ws. zabójstwa

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała w czwartek, że w wyniku śledztwa zatrzymano podejrzanych o zbrodnię. To 37-letni mężczyzna, któremu śledczy postawili zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok. Ciało starszej kobiety było rozczłonkowane – odcięto głowę i ręce.

Druga osoba podejrzana w tej sprawie to 35-letnia kobieta, której postawiono zarzuty zacierania śladów zbrodni. Podejrzani i ofiara znali się. Prokuratura nie udziela na razie innych informacji. Śledczy złożyli wnioski o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd ma je rozpatrzyć w czwartek.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się