Obserwuj w Google News

Rolnik zginął pod kołami ciągnika. Pojazd przygniótł go na wzniesieniu

PAP
1 min. czytania
06.06.2023 15:32
Zareaguj Reakcja

Tragiczny wypadek w Lubince w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). W poniedziałek podczas prac polowych rolnik stracił panowanie nad pojazdem. "Ratując się przed wywróceniem traktora, zeskoczył z niego, niestety tak niefortunnie, że pojazd go przygniótł" - poinformowała lokalna policja.

Wypadek
fot. KMP Tarnów

W poniedziałek po południu dyspozytor numeru alarmowego został powiadomiony o wypadku podczas prac polowych w Lubince. "Na miejsce skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków oraz policjantów. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, nie byli w stanie uratować mężczyzny, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych" - poinformowała policja w Tarnowie.

Tarnów. Ciągnik przygniótł śmiertelnie rolnika

Policjanci podczas rozmowy z osobami mającymi informację w sprawie ustalili, że 78-latek podczas zjeżdżania ze wzniesienia, ciągnąc za traktorem przyczepę z sianem, stracił kontrolę na kierowanym zespołem pojazdów. "Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł zeskakującego z niego kierowcę" - dodano w komunikacie.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem skierowani na miejsce zostali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego. Postępowanie w związku ze śmiercią mężczyzny przeprowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Redakcja poleca

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP