Obserwuj w Google News

Masowe zatrucie w restauracji. Wzrosła liczba poszkodowanych

PAP
1 min. czytania
05.06.2023 14:20
Zareaguj Reakcja

Do 13 wzrosła liczba osób, które zaraziły się bakterią salmonelli po wizycie w rzeszowskiej restauracji „Rzeszuff”. Wśród nich jest drugi pracownik lokalu.

Karetka pogotowia
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

W poniedziałek dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jaromir Ślączka przekazał kolejne wyniki badań. Wiadomo z nich, że spośród 44 osób narażonych na zatrucie pokarmowe, u 36 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób nadal jest w szpitalach, u 13 osób badania wykazały obecność bakterii salmonella enteritidis, w tym u dwóch osób z personelu restauracji.

- Druga osoba zakażona z personelu, odpowiedzialna była m.in. za przygotowywanie sosu holenderskiego - poinformował Jaromir Ślączka. Sanepid czeka na kolejne wyniki badań pobranych u wszystkich osób z narażenia. Mają być znane we wtorek przed południem.

Redakcja poleca

Rzeszów. Zatrucie w restauracji „Rzeszuff”. Nowe fakty

Masowe zatrucie pokarmowe w restauracji „Rzeszuff” sanepid potwierdził w czwartek po południu. Wówczas informował, że na zatrucie salmonellą mogło być narażonych 18 osób, u 15 wystąpiły objawy chorobowe, 7 osób zostało hospitalizowanych, w tym trzy są z dodatnim wynikiem badania w kierunku salmonella enteritidis. Wszystkie te osoby jadły posiłek w „Rzeszuff” między sobotą 27 a poniedziałkiem 29 maja.

Większość klientów jadła kanapki z jajkiem po benedyktyńsku. Sanepid pobrał do badań próbki jajek używanych do posiłków wydawanych w tych dniach w lokalu oraz pozostałe partie surowców i półproduktów – łosoś wędzony i sos holenderski.

„Ponowne otwarcie restauracji będzie możliwe po zakończeniu dochodzenia epidemiologicznego oraz po pozytywnym wyniku dodatkowej kontroli sanitarnej restauracji” – przekazał w poniedziałek dyrektor Ślączka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Lipska