Obserwuj w Google News

Troje nastolatków zginęło w audi. Prokuratura ujawnia nowe fakty

1 min. czytania
03.02.2023 13:53
Zareaguj Reakcja

Trwa śledztwo w sprawie wypadku w Lublinie, w którym na początku stycznia zginęło troje nastolatków. Do Prokuratury Okręgowej w Lublinie dotarły wyniki badań toksykologicznych. Nasz reporter poznał ich szczegóły.

Tragiczny wypadek w Lublinie
fot. Policja

Sprawca tragicznego wypadku na ulicy Jana Pawła II w Lublinie, w którym zginęła trójka młodych ludzi, był trzeźwy – wynika z badań toksykologicznych, które dotarły do lubelskiej prokuratury.

Lublin. Wypadek nastolatków. Wyniki badań toksykologicznych

Jak dowiedział się nasz reporter Piotr Olejarz, alkoholu w organizmie nie mieli też 16-letnia pasażerka oraz nastolatek, który przeżył. W wypadku, w którym rozpędzone audi roztrzaskało się na słupie trakcji trolejbusowej, zginął też 17-latek. Śledczy czekają na jego wyniki.

– Powinny być znane w ciągu 2-3 tygodni – powiedziała Radiu ZET Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ciężko ranny 16-latek nadal przebywa w szpitalu. Nie został jeszcze przesłuchany. Śledczy oczekują na decyzję lekarzy.

Redakcja poleca

Urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci trojga nastolatków

Przypomnijmy – 12 stycznia rzeczniczka lubelskiej prokuratury poinformowała, że przyczyną śmierci trojga nastolatków były urazy wielonarządowe. 

Odniosła się również do 4-sekundowego wideo, które po wypadku trafiło do sieci i według ustaleń lokalnych mediów zostało nagrane krótko przed tragedią przez jednego z pasażerów audi, a następnie udostępnione w mediach społecznościowych. – Trwają czynności mające na celu ustalenie, czy nagranie jest autentyczne – przekazała Kępka.

RadioZET.pl