Obserwuj w Google News

Marcin Dominiak nie żyje. Nagła śmierć 29-letniego ratownika medycznego

1 min. czytania
02.06.2023 17:07
Zareaguj Reakcja

Tragiczna informacja z Kalisza. Nie żyje Marcin Dominiak, 29-letni ratownik medyczny. Młody mężczyzna zmarł nagle podczas urlopu. "Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością" – napisały władze szpitala.

Marcin Dominiak
fot. LUKASZ KACZANOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wiadomość o śmierci Marcina Dominiaka wstrząsnęła środowiskiem medycznym w Kaliszu w Wielkopolsce. "Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o nagłej i niespodziewanej śmierci naszego ratownika medycznego. [...] Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością. Łączymy się bólu z bliskimi naszego niespełna 29-letniego kolegi. Marcinie, odszedłeś nagle i zdecydowanie zbyt szybko" – czytamy w poruszającym komunikacie władz kaliskiego szpitala.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. "Wyrazy współczucia dla najbliższych. Poznać Marcina było ogromnym przywilejem", "Taki sumienny uczynny i dobrze odnoszący się do chorych i kolegów", "Dusza człowiek, serce pęka", "Bardzo dobry ratownik przede wszystkim z podejściem do drugiego człowieka", "Piękny człowiek o wielkim sercu. Nieodżałowana strata" – pisali internauci.

Kalisz. Nie żyje Marcin Dominiak

Lokalny serwis faktykaliskie.info poinformował, że 29-latek zmarł niespodziewanie w czasie pobytu na wakacjach. Przyczynę śmierci 29-latka ma wyjaśnić sekcja zwłok. "Wyjechał na zasłużony urlop, gdzie go znalazła i w 3 dni zgasiła nagła choroba" – czytamy na profilu Ratownictwo Pleszew.

"Marcin od 2016 roku pracował ze mną w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Kaliszu. Wzorowy ratownik medyczny, który ogromną wiedzę potrafił poprzeć cały czas doskonalonymi umiejętnościami. Spokojny, życzliwy, opanowany, potrafiący w kryzysowych sytuacjach samodzielnie ustabilizować pacjenta. Jeden z filarów, które trzymały SOR. W ostatnim czasie zrobił pielęgniarstwo i pracował również w oddziale intensywnej terapii" – wspomina pracownik szpitala w Kaliszu.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/faktykaliskie.info