Obserwuj w Google News

Tragedia w sądzie. 26-latek wyskoczył z okna. Nie żyje

1 min. czytania
08.12.2023 13:25
Zareaguj Reakcja

Tragedia w Sądzie Rejonowym w Mrągowie. Młody mężczyzna wyskoczył z okna po wyjściu z sali rozpraw i zginął na miejscu. Jak nieoficjalnie ustaliła Polska Agencja Prasowa, wobec tej osoby toczyło się postępowanie dotyczące skierowania na leczenie odwykowe.

Ambulans
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Do tragicznego zdarzenia w mrągowskim sądzie rejonowym przy ulicy Królewieckiej doszło w piątek po godzinie 9. – Mężczyzna wyskoczył z drugiego piętra. Zespół ratownictwa medycznego stwierdził jego zgon. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratury – relacjonowała Paulina Karo z komendy w Mrągowie. Policjantka odmówiła odpowiedzi na pytanie, w jakim charakterze mężczyzna stawił się w sądzie. Przyznała jedynie, że nie była to osoba konwojowana przez policję.

Mrągowo. 26-latek wyskoczył z okna sądu. Nie żyje

Jak podała olsztyńska "Gazeta Wyborcza", mężczyzna miał 26 lat i był mieszkańcem powiatu mrągowskiego. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski powiedział PAP, że sprawa, w której uczestniczyła ta osoba, toczyła się bez udziału prokuratora.

Według nieoficjalnych ustaleń PAP wobec 26-latka toczyło się postępowanie związane ze skierowaniem na leczenie odwykowe. Podsądnego bezskutecznie próbowali powstrzymywać świadkowie obecni na korytarzu.

Źródło: Radio ZET/PAP/"Gazeta Wyborcza"

Nie przegap